Uśmiech gwiazdy z pierwszych stron gazet

Oglądając filmy, programy telewizyjne czy zdjęcia gwiazd z czerwonego dywanu, możemy dostrzec jedną cechę wspólną – wszyscy mają piękne, białe i równe zęby. Jeśli nasz uśmiech pozostawia wiele do życzenia, nie musimy ze wstydem zasłaniać twarzy, gdy tylko zaczniemy się śmiać. Możemy skorzystać z nowoczesnej technologii, która nie tylko sprawi, że będziemy wyglądać olśniewająco, ale także doda nam pewności siebie i sprawi, że będziemy znacznie bardziej otwarci w kontaktach towarzyskich. W przypadku znacznych przebarwień, nierównego kształtu, a także drobnych problemów ortodontycznych, warto skorzystać z licówek.

Czym są licówki?

Licówki, to bardzo cienkie płatki, które przyklejane są na zewnętrznej stronie zębów, specjalnym klejem. Najczęściej wykonane są z porcelany. Przed ich założeniem nasze zęby muszą zostać odpowiednio przygotowane – oszlifowane lub wypolerowane. Również jeśli w ostatnim czasie nieco zaniedbaliśmy wizyty u stomatologa, należy się do niego zgłosić, gdyż licówki można założyć tylko na zęby wolne od próchnicy. Jeśli nadal taka wizyta kojarzy nam się niezbyt przyjemnie, możemy poszukać w internecie specjalistów, którzy dzięki stosowanym przez nich technikom i podejściu do pacjenta, sprawią, że nie będziemy uciekać z przerażeniem, gdy tylko usłyszymy słowo stomatolog. Kraków jest siedzibą wielu gabinetów, dzięki którym może nam się udać pokonać tą traumę.

Rodzaje licówek

Czasem efekt jaki możemy dzięki nim uzyskać, jest dla nas na tyle abstrakcyjny, że nie możemy sobie wyobrazić jak będziemy wyglądać z nowym uśmiechem. Wtedy pomocna może się okazać wizualizacja, jaką wykona dla nas dentysta. Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy wiele gabinetów oferujących taką usługę. Obecnie w gabinetach dentystycznych (dentysta-stomatolog.com/krakow,1.html) możemy wybierać spośród kilku rodzajów licówek. Ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, można wyróżnić:
– licówki porcelanowe – najczęściej wybierane przez pacjentów, gdyż zapewniają najlepszy efekt wizualny, a ponadto dzięki temu, że podczas zabiegu łączą się z zębem, są niezwykle trwałe. Najczęściej zakładane są na tych zębach, które widoczne są podczas mówienia i uśmiechu;
– licówki ceramiczne – charakteryzują się niezwykłą trwałością, są nawet kilkanaście razy twardsze od naturalnego szkliwa naszych zębów. Dzięki temu, że do ich wytworzenia używa się ceramiki skaleniowej, wyglądem przypominają naturalne zęby;
– licówki akrylowe – są najtańsze, ale również najmniej trwałe spośród wszystkich rodzajów licówek, uzyskany przy ich pomocy efekt wizualny też nie jest najlepszy, dlatego w głównej mierze stosuje się je jako produkt tymczasowy, aby zabezpieczyć ząb dopóki nie zostanie założona właściwa licówka;
– licówki kompozytowe – wykonane są z kilku materiałów o różnych właściwościach, najczęściej jeden z komponentów ma zapewnić lepszą wytrzymałość, a drugi odporność na urazy mechaniczne, ze względu na swoją dość niską cenę, podobnie jak licówki akrylowe, wykorzystywane są w fazie przejściowej. Jednak dzięki temu, że pozwalają na uzyskanie znacznie lepszego wizualnego, to czasem również wykorzystywane są jako licówki docelowe.

Dzięki licówkom uśmiech z pierwszych stron gazet stał się dostępny dla wszystkich. Co prawda wymaga to zainwestowania dość sporej sumy pieniędzy, ale dzięki temu zyskamy coś, czego wartość ciężko jest oszacować – radość życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *