Pielęgnacja tłustej skóry w częstochowskim gabinecie kosmetycznym

Tłusta skóra twarzy wymaga wyjątkowej i dobrze dobranej pielęgnacji. Maseczki oczyszczające i pielęgnujące wykonywane w domu mogą się okazać za słabe i za mało skuteczne. Czasem warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego na zabieg, który wykona dobra kosmetyczka. Częstochowa może się pochwalić wieloma dobrymi gabinetami kosmetycznymi [swiaturody.com➦kosmetyczka➦Częstochowa]. Aby znaleźć jeden z nich wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło: „salon kosmetyczny Częstochowa”.

Maska z retinolem

Specjalistyczna maseczka kosmetyczna mająca w składzie retinol, witaminę C, witaminę A i antyoksydanty wyjątkowo dobrze sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej. Wykonywana jest w gabinecie kosmetycznym. Efekty widoczne są natychmiast. Cera staje się promienna i wygładzona, drobne zmarszczki oraz przebarwienia znikają. Maseczka ożywia skórę i pobudza jej krążenie, dzięki czemu poprawia się jej koloryt. Zrogowaciały naskórek zostaje usunięty, a zaskórniki stają się niewidoczne. Poprzez zwiększenie bariery ochronnej, skóra staje się bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Już jeden zabieg prowadzi do zdecydowanej poprawy, jednak by efekty były trwałe, poleca się wykonanie serii czterech zabiegów z częstotliwością jeden na trzy tygodnie, po czym raz na pół roku można wykonać zabieg podtrzymujący.

Peeling z kwasem migdałowym

Osoby, które mają problemy z łojotokiem, powinny spróbować peelingu kwasem migdałowym. Jest to peeling delikatny, ale jednocześnie niesamowicie skuteczny. Jego działanie polega na regulacji wydzielania sebum, zwalczaniu bakterii i usuwaniu ze skóry metali ciężkich. Po zabiegu skóra jest wyraźnie wygładzona, jaśniejsza i zdrowsza. Przy pierwszym zastosowaniu zaleca się wykonanie serii sześciu zabiegów z tygodniowym odstępem. Następnie zabiegi te można wykonywać zdecydowanie rzadziej, w takich odstępach, by tylko podtrzymywały osiągnięty już efekt.

Maseczka z białkiem ślimaka

To, że cera jest tłusta nie oznacza, że jest dobrze nawilżona. Często się zdarza, że osobom z tłustą cerą zalecane jest jej nawilżanie. Najskuteczniej nawilża się maseczką z wyciągu białka ślimaka. Jest ona wykonywana w gabinecie kosmetycznym. Efekty nawilżenia widoczne są od razu i utrzymują się bardzo długo. Wyciąg z białka ślimaka powoduje wewnętrzną regenerację skóry, dzięki czemu odzyskuje ona blask i zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *