Jak wyleczyć grzybicę paznokci?

Grzybica to problem, który dotyka coraz większej liczby Polaków. Co jest przyczyną? Odpowiedź jest prosta – globalizacja i standaryzacja. Coraz częściej korzystamy z publicznych miejsc takich jak baseny, toalety, plaże. Takie miejsca to skupisko wszelkiego rodzaju bakterii i grzybów. Z racji coraz większej liczby korzystających, zwiększa się również mnożnik wszelkiego rodzaju zarażeń.

Skąd bierze się grzybica (wikipedia.org/wiki/Grzybica)? Za wszystko odpowiada nieodpowiedni stan skóry – złe nawilżenie lub za wolne złuszczenie naskórka. Najnowsze dane pokazują, że na grzybicę cierpi prawie 30% Polaków. Grzyby bardzo szybko rozwijają się w środowisku wilgotnym i ciepłym. Niekiedy grzybica ma tak zaawansowany stan, że może ją wyleczyć tylko leczenie lekarskie i maści na bazie antybiotyków. Jednak grzybicy można również pozbyć się w jednym z warszawskich salonów kosmetycznych (swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html). Leczenie odbywa się za pomocą laserów o odpowiedniej długości fal. Zabieg jest nieinwazyjny i cieszy się coraz większą popularnością wśród warszawskich kosmetyczek. Polega on na tym, że paznokieć poddaje się naświetlaniu. Końcówka lasera nie styka się z paznokciem, powinno się ją umiejscowić około 2 – 2, 5 cm nad jego powierzchnią. Weryfikację efektów można przeprowadzić po około 3-4 miesiącach, kiedy już pojawi się nowa płytka paznokcia. Dobrze jest wykonywać zabieg raz w tygodniu i powtórzyć go ok. 8 razy dla pełnych i pewnych efektów. Żeby uchronić skórę przed efektami ubocznymi należy ją odpowiednio nawilżyć i natłuścić, nie powinno się używać środków wysuszających. Zaleca się również zmniejszenie ruchu przez pewien czas.

Grzybica nie występuje tylko i wyłącznie na stopach. Bardzo często atakuje również dłonie, paznokcie a nawet owłosioną skórę głowy. Jeżeli chodzi o dłonie to najczęściej do zarażenia dochodzi poprzez podanie ręki lub dotykanie przedmiotów, z którymi inny chory miał kontakt. Grzybica głowy jest bardzo kłopotliwa, ponieważ może wywoływać łysienie u kobiet i mężczyzn. Po takiej chorobie mogą powstawać blizny i trwałe uszkodzenie mieszków włosowych. Jeżeli więc ktoś zauważy u siebie objawy grzybicy skóry głowy, powinien niezwłocznie podjąć leczenie i udać się do trychologa.

Podczas leczenia tego schorzenia powinno się zachować ostrożność. Zabiegom laserowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Laser wpływa na skórę, tak więc powinny go unikać osoby, które mają zbyt dużą opaleniznę lub przebarwienia na skórze.
Terapię dobrze jest uzupełnić odpowiednimi maściami, niekiedy nawet zaleca się antybiotykoterapię.

5 thoughts on “Jak wyleczyć grzybicę paznokci?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *