Gabinet przyjazny dzieciom

Stomatolog z Wrocławia to specjalista uwielbiany przez najmłodszych pacjentów: http://dentysta-stomatolog.com/wroclaw,1.html. Jego wieloletnie doświadczenie i przygotowanie psychologiczne pozwala mu zyskać sympatię i zaufanie maluchów już podczas pierwszej wizyty. Wbrew oczekiwaniom pierwsze wizyty w gabinecie stomatologicznym odbywają się w bardzo wczesnym wieku, a mianowicie w okresie kiedy dziecko ma około 6 miesięcy. Najczęściej są to wizyty czysto kontrolne, podczas których lekarz sprawdza, czy proces pojawiania się pierwszych zębów przebiega bez zakłóceń.

W późniejszym wieku, dentysta uczestniczy wraz z rodzicami w procesie edukacji, jak dbać o jamę ustną i jak szczotkować pierwsze zęby mleczne. W tym przyjaznym dzieciom gabinecie, dowiesz się także, jakie pasty są najlepsze dla dzieci. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele past i rodzice często mają kłopot z właściwym wyborem. Wizyty w gabinecie dentystycznym to także doskonały sposób na wyrobienie w dziecku nawyku do regularnego kontrolowania stanu uzębienia, co pozytywnie odbije się na jego stylu życia w przyszłości. Jeśli chodzi o zęby mleczne, warto o nie dbać w sposób szczególny. Są bowiem o wiele słabsze i bardzo narażone na próchnicę, która jeśli nie będzie leczona może rozwinąć się w błyskawicznym tempie na cała jamę ustną. U małych pacjentów lekarz stomatolog najczęściej stosuje kolorowe plomby, które zakłada podczas zabawy, aby proces leczenia był jak najmniej stresujący.

Bardzo ważne są również wizyty kontrolne podczas pojawienia się stałych zębów. Regularne przeglądy mogą wykluczyć wiele chorób przyzębia, a także szybko zareagować w przypadku pojawienia się pierwszych oznak nieprawidłowego zgryzu. U dzieci stosuje się wówczas kolorowe aparaty ruchome, które noszone kilka godzin dziennie mogą szybko zniwelować wadę. Dla dzieci w starszym wieku, czyli gimnazjalistom i licealistom, poleca się natomiast aparaty stałe, które równie szybko mogą doprowadzić do wyprostowania zębów. Im częściej będziesz odwiedzać gabinet stomatologiczny z dzieckiem, tym większe są szanse, że twoje pociechy będą miały piękny i lśniący uśmiech w dorosłym życiu. Dbanie o zęby, czy strach przed dentystą wynosi się przecież z domu rodzinnego. Jeśli stworzysz dobrą atmosferę do tej sfery życia, wizyta u lekarza z zakresu stomatologii, będzie przyjemnym obowiązkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *