Depilacja laserowa w Białymstoku

Depilacja laserowa jest jedyną skuteczną metodą, która pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Aby zabieg był skuteczny i bezpieczny powinna go wykonać kwalifikowana kosmetyczka. Białystok to miasto, w którym znajduje się kilka naprawdę dobrych salonów kosmetycznych, można więc spokojnie dobrać miejsce, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Znaleźć je można wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: ‚polecana przez swiaturody.com kosmetyczka Białystok’.

Na czym polega depilacja laserowa? Zabieg ten polega na skierowanie na włos wiązki światła lasera. Melanina z włosa wchłania światło i rozprasza uzyskane w ten sposób ciepło na sąsiednie tkanki. W ten sposób zostaje zniszczony mieszek włosowy i komórki, z których powstaje nowy włos. Podczas zabiegu usuwane są wszystkie włosy, zawierające dostateczną ilość melaniny. Czasami do uzyskania trwałych efektów konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Przeciwwskazania i zalecenia przed zabiegiem. Skóra przed depilacją nie może być za bardzo opalona, gdyż znajduje się w niej wtedy dużo melaniny, która pochłania światło lasera, co mogłoby prowadzić do poparzeń. Zabieg wykonuje się na włosach o długości co najmniej 4 mm, więc przez 2 tygodnie przed laserową depilacją nie można się golić. Zabronione jest też używanie przed zabiegiem depilatora mechanicznego i wosku do depilacji.

Jak wygląda zabieg? Najpierw przeprowadzona zostaje konsultacja, podczas której kosmetyczka ustala kolor oraz grubość włosów pacjentki, po czym dobiera właściwe światło lasera. Następnie zostaje przeprowadzona próba, a jeśli wypadnie ona pomyślnie, można przystąpić do zabiegu. Wybrane partie skóry naświetlane zostają wiązką promieni lasera. Jest to zazwyczaj bezbolesne, ale bardziej wrażliwi pacjenci mogą odczuwać kłucie albo mrowienie. Jeśli dyskomfort jest bardzo silny, można użyć żelu znieczulającego lub chłodzącego. Zabieg trwa od kilku minut do godziny, w zależności od obszaru naświetlanej skóry. Może być stosowany w celu usunięcia zbędnego owłosienia nóg, pachwin oraz okolic intymnych.

Po depilacji laserowej skóra może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta. Jeśli owłosienie było usuwane z pach, przez kilka dni nie należy używać dezodorantów. Natomiast po depilacji nóg jeśli nie wypadną wszystkie włoski, nie można ich depilować mechanicznie, wyrywać ani depilować woskiem. Pozostałe włoski powinny być golone maszynką lub wycinane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *